Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Yazar Rehberi

Yazarlar bu dergiye aday makale göndermeye davet edilir. Tüm aday makalelerin, derginin amaç ve kapsamını karşılayıp karşılamadığını belirlemek için editörler tarafından değerlendirilecektir. Uygun görülenler, kabul edilip edilmeyeceklerine karar verilebilmesi için akran değerlendirmesine gönderilecektir.

Aday makale göndermeden önce, aday makaleye dahil olan herhangi bir materyali yayınlamak için izin almak yazarların sorumluluğundadır. Fotoğraflar, belgeler ve veri kümeleri gibi. Aday makalede belirtilen tüm yazarlar, yazar olduklarını kabul ve beyan etmelidir. Aday makale türü gerektiriyorsa, çalışmanın yapıldığı ülkenin yasal gerekliliklerine uygun olarak bir etik kurul tarafından onaylanmalıdır.

Editörler, minimum kalite standartlarını karşılamıyorsa aday makaleleri hakem değerlendirmesine almadan reddedebilir. Aday makale göndermeden önce, lütfen çalışma tasarımının ve araştırma argümanının düzgün bir şekilde yapılandırıldığından ve ifade edildiğinden emin olun. Başlık kısa ve öz olmalı ve özet kendi başına makale içeriğini anlatabilmelidir. Bu, hakemlerin makaleyi değerlendirip/değerlendirmeyeceğine kolaylık sağlayacaktır. Aday makalenizin bu gereksinimleri karşıladığından emin olduğunuzda, lütfen aşağıdaki kontrol listesini inceleyerek varsa eksiklikleriniz tamamlayın.

Başvuru Kontrol Listesi

##default.contextSettings.checklist##

İÇİNDEKİLER / CONTENTS

Varsayılan bölüm politikası

Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmaycaktır.